Data Logger

Bu programın satışı durdurulmuştur.

Veri toplama ve izleme projeleriniz için ürettiğimiz Data Recorder software’ı, S7 Mpi, S7 Ppi, Modbus Rtu ve Opc Clint modülleri ile her türlü veriyi otomasyon cihazlarınızdan toplayabilecek kabiliyettedir. Topladığı verileri SQL Server’a kaydeder. Sql Server 4 gb’a kadar ücretsiz dağıtılır. Daha büyük veri tabanına ihtiyacı olan müşteriler Sql Server’ı ayrıca satın almalıdırlar. Kaydedilen ve anlık veriler Chart bölümünde realtime grafik olarak izlenebileceği gibi Historical olarak da izlenebilir. İzleme amaçlı Data Recorder aynı zamanda otomasyon cihazlarına bilgi’de gönderebilir. Bilgi gönderme işlemleri Connection Manageraltında ActiveX’ler üzerinden manuel olarak yapılır.

Programımız Modbus Rtu, S7 Mpi, S7 Ppi direkt destekliyor. Diğer protokoller için Opc Server kullanabilirsiniz. Opc Server ile tüm plc’lere bağlanabilirsiniz. Data Recorder aynı anda 10 Opc Server’a bağlanabilir. Opc Server lokal olabileceği gibi farklı bir bilgisayarda da olabilir.

Data Recorder yüksek grafik kabiliyeti nedeni ile performansı yüksek bilgisayarlarda çalıştırılması gereklidir. Minimum bilgisayar konfigurasyonu 1 gb. ram ve 1 ghz. cpu olmalıdır.

Tek lisansla sınırsız olarak kullanılabilir. Server ve client olarak kullanılabilir. Client’lar server’a internet üzerinden de bağlanabilir. Data recorder verilerine internet exploler programları ile’de erişebilirsiniz. Database’e kaydedilmiş verilere internet üzerinden erişmeniz yeterlidir.

Analysis modülü ile istatistik veriler oluşturabilirsiniz. Bu modül Sql sorgularını çalıştırıp sonuçları tablo’ya aktarır. Bu tabloyu’da Excel’e aktarabilirsiniz. İstatistik için oluşturduğunuz sorguları kaydedip daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. SQL sorguları hakkında internet’de bir çok örnek bulabilirsiniz.

Alarm modülü ile izleyip kaydını gerçekleştirdiğiniz verilerin sınır değerlerini aşması durmunda ikaz edilirsiniz. Toolbar üzerinde iki farklı buton görünür hale gelir. Warning durumunda warning butonu, Alarm durumunda alarm butonu. Aynı zamanda sesli olarak Beep sinyali verilir. Geçmiş alarmları listeleyebilirsiniz. Alarm listesinde bulunan verileri Excel’e aktarabilirisiniz. Alarm fonksiyonu ile alarm’ın oluştuğunda ve silindiğinde çalışan fonksiyonlar yapabilirsiniz. Bu fonksiyonlar ile tag’lara belirli değerler transfer edebilir veya e-mail ve sms gönderebilirsiniz.

Hiç kod yazmaksınız hazırladığınız projeler ile tesisinizdeki çeşitli verileri kayıt altına alabileceğiniz bu software’ın çok geniş kullanım alanı vardır. Elektrik, Doğalgaz gibi değerlerden sıcaklık, seviye, basınç gibi değerlere kadar bir çok verinin takibini yapabilirisiniz.

Test sistemlerinde veri izleme ve kayıt için kullanabilirsiniz. Veri toplama hızını 10 Milisaniye’ye  kadar düşürebilirsiniz.(İletişim modüllerinin Performansı’na bağlıdır.)

Server Lisansı 300 Usd. Client Ücretsizdir.

 

Programı indirmek için üye girişi yapmalısınız.
Üye Girişi Kayıt Ol! DataLogger Video Program Yardım Sayfaları