Fulmatic SOFT

Fulmatic PLC programlama programı

Fulmatic SOFT ile Fulmatic PLC’leri ücretsiz olarak programlayabilirsiniz. Program bloklar, fonksiyon bloklar ve data bloklar oluşturabilirsiniz. Fulmatic SOFT ile hazırlayacağınız projeyi bir kaç saniye içerisinde PLC’ye yükleyebilir ve online izleme yapabilirsiniz. Fulmatic SOFT modern PLC programlarının tüm özelliklerini barındırır. Giriş, çıkış, dahili ve data blok değişkenlerini bir çok farklı tipte oluşturabilirsiniz. Data blok değişkenlerinin tamamı kalıcı hafıza alanlarıdır. Fonksiyon bloklar ile tekrar eden işlemleri tek bir blok ile çalıştırabilirsiniz. Fulmatic SOFT’un kullanıcı dostu ara yüzü, kod yazımınızı kolaylaştırır ve hata ayıklama sürecini basitleştirir. Fulmatic SOFT bir çok işlemde sizi bir sonraki aşamaya hızlıca yönlendirecektir. Görseller ile desteklenmiş detaylı açıklamaları yardım sayfalarında bulabilirsiniz.

Fulmatic PLC:

Fulmatic SOFT yazılımı ile Fulmatic 7 PLC’leri programlayabilirsiniz. Birçok farklı tipte CPU modülü ve IO modülleri ile tüm otomasyon ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız. Ayrıca Soft PLC ile bilgisayarınızı PLC gibi kullanabilirsiniz. Soft PLC .net kütüphanesini geliştirdiğiniz yazılımlara ekleyebilirsiniz. Tek bir yazılım içerisinde bir çok PLC kullanabilirsiniz.

Download:

Fulmatic SOFT’u indirmek için buraya tıklayınız. .Net Framework 4.8 ve simülasyon için .Net Core runtime 8.0.4 gereklidir.

Speed PLC programı ile yazılmış PLC projelerinizi Fulmatic SOFT ile açamazsınız. Speed PLC yazılımı son versiyonunda Fulmatic SOFT için kaydet butonu bulunur. Bu butonu kullanarak projeyi Fulmatic SOFT için kaydedebilir ve Fulmatic SOFT ile açabilirsiniz. Speed PLC son versiyonunu bu linkten indirebilirsiniz.

Versiyon Geçmişi: 25.06.2024 Versiyon 1.0.3.2

25.06.2024 Versiyon 1.0.3.2 Bazı hatalar düzeltildi.

24.05.2024 Versiyon 1.0.3.0 Soft PLC eklendi. Bilgisayarınızı ve Raspberry Pi benzeri cihazları PLC olarak kullanabilirsiniz.

23.04.2024 Versiyon 1.0.2.1 CPU 301F ve CPU 301R eklendi.

29.03.2024 Versiyon 1.0.1.6 Zamanlayıcı ve sayıcıların enerji kesintisinde kalıcı seçilebilme özelliği eklendi. TONR, ROUND, TRUNC, CEIL, RAMP komutları eklendi.

21.03.2024 Versiyon 1.0.1.5 Almanca, Arapça, Çince, Endonezyaca, Fransızca, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça, İspanyolca dilleri eklendi.

24.01.2024 Versiyon 1.0.1.0 Modbus fonksiyon kod 23 eklendi.

19.01.2024 Versiyon 1.0.0.9 Grafik izleme penceresi eklendi.

16.01.2024 Versiyon 1.0.0.8 Referans penceresine değişken kullanım listesi eklendi.

29.12.2023 Versiyon 1.0.0.1 Fulmatic SOFT yayınlandı.

Fulmatic SOFT ile PLC üretimi:

Fulmatic SOFT ile kendi PLC'nizi üretebilirsiniz.

Fulmatic SOFT firmware’i STM32F407VGT6 için hazırlanmıştır. Bu çipi kullanarak önerilen devre şeması ile kendi PLC’nizi yapabilirsiniz. 2048 bayt PLC kodu yazabileceğiniz ücretsiz firmware’i buradan indirebilirsiniz. 1026 bayt DB 0 için kullanılmaktadır. 115 KB. PLC kodu yazılabilen firmware için OEM lisans anlaşması yapmanız gereklidir. PLC üretimi için teknik destek sadece OEM lisans sahiplerine verilir.

Amatör veya ticari amaçla PLC üretebilirsiniz. Ürettiğiniz PLC’ler ile bize rakip olabilirsiniz. Dilediğiniz gibi satabilir veya kullanabilirsiniz. Bizde sizin markanız ile sizin için PLC üretebiliriz.

OEM lisans ücretlendirme:

 • Bir kereye mahsus OEM anlaşma bedeli 25.000 USD. IO modülü eklenebilen model içinse 50.000 USD. Üretim için gerekli teknik destek ücretsiz olarak verilecektir.
 • Üretilecek her CPU için firmware bedeli 25 USD, IO modül eklenebilen firmware bedeli 50 USD. Firmware USB dongle içerisinde teslim edilir. Ücretsiz dağıtımı yapılan firmware ile devrenizi test ettikten sonra Fulmatic SOFT ile lisanslı firmware’i yükleyebilirsiniz. Satın alınabilecek en az firmware sayısı 1.000 adettir. IO modülü eklenebilen OEM lisans sahipleri her iki firmware modelini de satın alabilir.

Opsiyonlar:

 • Fulmatic SOFT firmanızın ismi ve logosu ile 50.000 USD bedel ile derlenebilir. Versiyon güncellemelerinde güncel versiyonu ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Fulmatic SOFT donanım bölümünde firmanıza ait modülleri listeleyebilirsiniz. Görselleri ve modül özellik tablolarını özelleştirebilirsiniz. CPU ve Remote IO modülü özelleştirilebilir, fakat özellik tabloları değiştirilemez.
 • CPU Firmware kaynak kodunu satın alabilirsiniz. Tamamen size özel CPU ve IO modülleri dizayn edebilirsiniz. Firmware bedeli ödemeniz gerekmez. Kaynak kodu ücreti ve yıllık üyelik ücreti için bizimle temas kurunuz.

STM32 PLC:

Önerilen devre şeması için buraya tıklayınız.

Proteus projesini indirmek için buraya tıklayınız.

STM32F407 Pinout

Soft PLC: Windows, Raspberry Pi, Orange Pi ve benzeri cihazlar için.

Bilgisayarınızı veya Raspberry Pi benzeri cihazları PLC olarak kullanabilirsiniz.

Soft PLC her işletim sisteminde çalışır. Bilgisayar, Raspberry Pi veya Orange Pi benzeri cihazları bir kaç dakika içerisinde PLC’ye dönüştürebilirsiniz.

 • Wiring Pi kütüphanesini Raspberry Pi’ye kurduktan sonra IO’larına erişebilirsiniz. Tüm IO’ları dijital giriş, dijital çıkış veya pwm olarak kullanabilirsiniz.
 • Seriport ve ethernet ile diğer otomasyon cihazları ile iletişim kurabilirsiniz.
 • SPI portu ile ADC, DAC ve diğer entegreler ile iletişim kurabilirsiniz. SPI portunu IO sayısını artırmak içinde kullanabilirsiniz.
 • Fulmatic PLC IO modüllerini Remote CPU modülü kullanarak çalıştırabilirsiniz.
 • Soft PLC hafızası 256 KB’dır. Program düzgün kapatıldığında son çalışan PLC kodunu saklayacaktır. Raspberry Pi ve benzeri cihazlarda kapanış algılama devresi kullanarak otomatik kayıt yapabilirsiniz.
 • Fulmatic SOFT içerisinde ki yardım sayfalarında Soft PLC başlığı altında kurulum ve diğer tüm ayrıntıları görebilirsiniz.
 • Soft PLC lisans ücreti cihaz başına 25 USD‘dir. Soft PLC’yi cihazınızda çalıştırdığınızda cihaza özel lisans numarası üretir. Bu kodu bize göndererek lisans anahtarınızı alabilirsiniz. Lisans olmadan 60 dakika kullanabilirsiniz. Tekrar başlattığınızda 60 dakika daha kullanabilirsiniz. Cihazınız bozulduğunda farklı bir cihaz için lisans kodu almak için yeni bir satın alma yapmalısınız.
 • Soft PLC hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

PLC Eğitimi:

Youtube PLC eğitim kanalımız için tıklayınız.

Fulmatic SOFT tanıtım videosu: